| STRONA GŁÓWNA | CERTYFIKATY | KUPUJ TANIEJ | REJESTRACJA | DO SKLEPU | KONTAKT | MAPA SERWISU |

punktor

Definicja witaminy

punktor

Zestawienie witamin

punktor

Witamina A

punktor

Witamina B

punktor

Witamina C

punktor

Witamina D

punktor

Witamina E

punktor

Witaminy z CaliVita

punktor

Witaminy syntetyczne

punktor

Nadmiar witamin

punktor

Znaczenie pierwiastków

punktor

Wapń jest ważny

punktor

Niedobory magnezu

 

NASZ SKLEP

HYZOP

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 


Serwis o zdrowiu - ZAPRASZA.
Co możemy zrobić aby pomóc swojemu zdrowiu na codzień oraz w krytycznych sytuacjach, oraz wiele innych informacji, zawiera serwis: www.powitaminy.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy.
O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


WITAMINA "E"

Witamina E (tokoferol) należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Występuje co najmniej w ośmiu odmianach o podobnych właściwościach przeciwutleniających. Najbardziej efektywny jest alfa-tokoferol.

Vitamin E - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY" W USA setki tysięcy ludzi umiera co roku z powodu chorób serca i nowotworów. Myślę, że dowody na korzystne, zmniejszające cierpienia, działanie witaminy E są niepodważalne. W dodatku witamina E jest niedroga..." - dr Jeffrey Blumberg, Uniwerytet Tufst.

Na wstępie
Czy wiesz, że najwięcej witaminy E w postaci zestawu tokoferoli znajduje się w kiełkach pszenicy, ale zaraz z nimi bogata w witaminę E jest zielona sałata?
Witamina E to idealny obrońca przed starością - doskonale nadaje się do walki z wolnymi rodnikami. Bardzo często stosowana jest w profilaktyce choroby Alzheimera.
Najnowsze odkrycia przyczyniły się do zmiany dotychczasowych poglądów wielu lekarzy, którzy sądzili, że prawidłowa dieta może dostarczyć wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Kiedy zbadano zawartość witaminy E w trzech dziennych posiłkach pracowników kawiarni w Narodowym Instytucie Zdrowia w USA, okazało się., że w sumie było jej zaledwie 13,4 j.m.
Jadłospis współczesnego człowieka nie gwarantuje odpowiedniej ilości witaminy E, nawet w wypadku racjonalnego żywienia. Dodatkowe spożywanie kiełków pszenicy często również nie wystarcza. Trzeba wówczas sięgnąć po kapsułkę z witaminą E - najlepiej tę naturalną - zestaw 8 różnych tokoferoli (m.in. alfa, beta, gamma, delta, epsilon, zeta, sta i theta) wykazujących ponad 4-krotnie większą aktywność takiej witaminy E, niż jej powszechny w sprzedaży syntetyczny odpowiednik z alfa-tokoferol.

Witamina E - historia odkrycia
Historię witaminy E powinno się zaczynać od odkryć dr Herberta M. Evansa i jego współpracowników, którzy w latach dwudziestych znaleźli w oleju z pszenicznych kiełków nieznaną substancję, niezbędną do normalnego rozmnażania się szczurów. W 10 lat później nazwano ją tokoferolem. Nazwę tę pomógł stworzyć profesor greki z Uniwersytetu Berkeley od słowa tokos (rodzenie, potomstwo) i phero (nosić, przynosić), inaczej tłumacząc - ten, który daje siłę do rodzenia i przynosi potomstwo. Po wielu dalszych badaniach okazało się, że z różnych tokoferoli nazwanych witaminą E najbardziej aktywny biologicznie jest alfa-tokoferol i ten udało się zsyntetyzować chemicznie. Prowadzone od wielu lat próby syntezy pochodnych witaminy E (beta-tokoferol, gamma-tokoferol i innych tokoferoli) w większości kończyły się niepowodzeniem, ponieważ nawet niewielkie zmiany w strukturze cząsteczki (np. mogło to być zniszczenie chelatu) kończyły się niepowodzeniem. Zatem nie udała się synteza całego zestawu tokoferoli, ale tylko alfa-tokoferu.

Witamina E - działanie witaminy E
Witamina E wiąże się z tlenem i zapobiega powstawaniu niszczycielskich nadtlenków - tzw. wolnych rodników tlenowych. Jako rozpuszczalna w tłuszczach, jedna jej molekuła może zabezpieczyć przed utlenianiem aż 200 nienasyconych cząsteczek kwasu tłuszczowego w Twoim organizmie! Dlatego często stosuje się ją jako naturalny konserwant E 306, gdyż zapobiega jełczeniu - utlenianiu nienasyconych kwasów tłuszczowych w pożywieniu, oraz np. w nowoczesnym suplemencie OMEGA3. Podobnie w Twoim organizmie zapobiega formowaniu się niebezpiecznych cząstek (wolnych rodników tlenowych), jakie Twój organizm wciąż produkuje podczas swojej przemiany materii. Niekontrolowane utlenianie lipidów (tłuszczów organicznych) w Twoim organizmie, ma wiele szkodliwych skutków, np:
- przewlekłe bóle głowy oznaczające uszkodzenie komórek mózgu mogą ściśle prowadzić do jego szybszego starzenia się i chorób w tym psychicznych, depresji, padaczki, Alzheimera, spadku libido oraz wielu innych;
- pękanie krwinek czerwonych w niedokrwistości hemolitycznej;
- osłabienie układu immunologicznego powodujące choroby autoimmunologiczne (alergia, choroby reumatyczne i zapalenie stawów, choroby spowodowane uszkodzeniem DNA komórki (tzw. degeneracyjne) i powstawanie mutacji powodujących rozwój nowotworów.
- Rozwój chorób serca i miażdżycy (zakrzepice, obrzmienie i stan zapalny żył, zaburzenia układu krążenia, chromanie przestankowe;
- Niepłodność u mężczyzn, oraz u kobiet poronienia, degeneracja gruczołów płciowych (jąder i prostaty), dystrofia przysadkowa (zniewieścienie);
- Starzenie się skóry, starcze wykwity, martwica, upośledzone gojenie się ran, infekcje skóry, oparzenia;
- Szybsze starzenie się narządów wewnętrznych oraz całego organizmu, miastenia gravis, dystrofia mięśni, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera.


Generalnie witamina E odgrywa istotną role w walce z najczęstszymi przyczynami zgonów w zachodnich społeczeństwach, do których należą choroby serca i nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca i urazy a w tym poważne oparzenia. A ponadto dodaje żywotności, witalności, energii, chęci do życia, radości... Amerykanie uważają, że dodaje SEX-APPEALU i oczywiście wchodzi w skład diet gwiazd filmowych!

3/ Naturalna witamiana E to zestaw tokoferoli!
Vitamin E, pochodzi ze źródeł naturalnych. Jest to bogaty zestaw wszystkich tokoferoli: alfa, beta, gamma, delta, epsilon, zeta, sta i theta, które będących ze sobą w synergii. Dzięki temu działają 4 razy silniej niż ich odpowiednik apteczny - alfa-tokoferol zwany też witaminą E. Zestaw tokoferoli działa tak jak cała zgrana drużyna zawodników na boisku jakim jest nasz organizm, a nie jak tylko 1 zawodnik przeciw silnej drużynie przeciwnika - przeciw wolnym rodnikom.

4/ Korzyści jakie daje Ci stosowanie suplementacji Vitamin E - wyciąg zestawu tokoferoli z naturalnych źródeł:

a/ Spowalnia procesy starzenia komórek krwi i mózgu (choroba Parkinsona i Alzheimera)
Naukowcy sądzą, że witamina E może być pomocna w spowalnianiu procesów starzenia mózgu i związanym z tym spadkiem zdolności intelektualnych, włączając w to i nawet chorobę Parkinsona oraz Alzheimera. Wyniki badań dotyczyły 341 osób, u których rozpoznano wczesne stadium choroby Alzheimera. W celu znacznego spowolnienia choroby witaminę E podawano pacjentom dawkę 2000j.m. (porównywalnie to 20 kapsułek Vitamin E). Stwierdzono, że białko w mózgu nie ulega przemianom oksydacyjnym charakterystycznym dla zespołu zmian starczych. Najczęściej stosuje się 400j.m. witaminy E. Stąd wniosek - witamina E pozwala zachować młodzieńczy mózg do późnej starości!

To, że witamina E zwiększa długowieczność oraz łatwość rozmnażania się zdrowych komórek udowodnił dr Blank z Berkeley, poddając reakcji utleniania erytrocyty.
Erytrocyty, popularnie zwane czerwonymi ciałkami krwi lub krótko krwinkami czerwonymi, też się starzeją, a proces ten przyspieszony bywa pod wpływem światła i tleny, powodując ich deformację. Jest to skutek utleniania (oksydacji), osłabiającego błony komórkowe, które kurczą się nierównomiernie i pod mikroskopem taka krwinka może wyglądać - niczym piłka przejechana przez rower.

U niektórych osób, w wyniku ,,Mikroskopowego badania Żywej kropli krwi'' można zobaczyć na monitorze komputera, jak zbyt szybko erytrocyty ulęgają takiej deformacji. Oznacza to, że osoby te bardzo cierpią na brak tlenu oraz m.in. witaminy E, a co dalej idzie, mogą w przyszłości zachorować na związane z brakiem tych składników odżywczych choroby w tym choroby degeneracyjne w wyniku możliwości łatwego uszkodzenia słabych błon komórkowych, a dalej kodów DNA. Komórki nie będą mogły sprawnie pracować. Mówiąc popularnie np. W cukrzycy błony komórkowe nie mogą ,,transportować'' glukozy z krwi, w wypadku choroby mutoimmunologicznej (zapalenie stawów, astma, alergia) lub nowotworowej komórka jest atakowana i niszczona przez fagocyty wskutek uszkodzenia błon komórkowych. Do swojego doświadczenia dr Blank z laboratorium w Berkeley, zebrał 24 wolontariuszy, podając im codziennie po 600j.m. witaminy E w ciągu 10 dni. Kiedy pobierał im krew przed kuracją i badał ja na działanie światła i tlenu, niemal wszystkie erytrocyty ulegały zniszczeniu. Po 10 dniach zażywania witaminy E - wyniki były wprost zaskakujące. Pobrana tym razem krew, poddana działaniu tlenu i światła , nawet po 16 godzinach pozostawała nadal niemal zdrowa. Zaledwie nieznaczna liczba erytrocytów uległa zniekształceniu. Dr Blank odkrył, że optymalna dawką witaminy E, potrzebna komórkom krwi, aby nie ulegały deformacji i destrukcji, jest 400-600j.m. dziennie. W specjalnych przypadkach ta ilość może być niewystarczająca.

b/ Mięśnie w organizmie w tym mięsień sercowy
Witamina E poprawia oddychanie komórek Twojego organizmu i odmładza je, co umożliwia np. mięśniom lepszą pracę i większą wydolność, a w tym również dotyczy to mięśnia sercowego. Wystarczający poziom tokoferoli sprzyja rozwojowi mięśni i normalizuje ich czynność, zapobiegając ich osłabieniu, skurczom i męczeniu się. Dlaczego tak się dzieje?

To proste - związki nukleinowe komórek mięśniowych, oraz enzymy potrzebne mięśniom, nie mogą powstawać bez witaminy E. Niedostatek witaminy E ogromnie podnosi zapotrzebowanie na tlen w tkankach mięśniowych, utrudnia użycie aminokwasów i oddaje fosfor do moczu. Mięśnie bardzo osłabną, będą bolesne, nieelastyczne, ukażą się zmarszczki, jak u starców. Wszystko to można cofnąć podając już tylko 400j.m. witaminy E dziennie czyli 1 kapsułkę Mega Vitamin E.

Także dzieciom o słabym umięśnieniu z powodów niedoboru witaminy E, poprawia się umięśnienie do tego stopnia, że niemowlęta trzymają głowę prosto, na co dawniej nie miały siły, starsze siedzą wyprostowane, chodzą, a nawet pływają choć tego wcześniej nie mogły robić.

Wielu pediatrów uważa, że dzieciom karmionym butelką w wieku 3 miesiące powinno się podawać dodatkowe witaminki w tym 30 j.m. witaminy E jako wyciąg z roślinnych olejków (patrz  Infant Formula).

Przeprowadzono badania na dzieciach mongoidalnych i opóźnionych w rozwoju. Podawano duże bardzo dawki - 3000 j.m. witaminy E dziennie przez wiele lat (tj. porównawczo 7-8 kapsułek Mega Vitamin E 400). Skutek był taki, że poprawiło się znacznie umięśnieniem, motoryka ciała i zniknął zez. Przy czym nie było żadnych skutków ubocznych lub toksyczności. Ze strony tak dużych dawek witaminy E. Witamina E ma tak cudowny wpływ na nasz mózg, że dlatego nadaje się dla dzieci nadpobudliwych, z ADHD, z problemami neurologicznymi i umysłowymi, jak np. autyzm, padaczka lub dzieci z porażeniem mózgowym. Należy tylko pamiętać o właściwych dawkach - odpowiednio wysokich, nasycających nasz organizm i krew w składniki tokoferoli. Zbyt małe dawki pozostaną zupełnie bez reakcji i możemy nie zauważyć poprawy. Podajemy 5-8 kapsułek Mega Vitamin E 400 - dzieciom możemy wyciskać olejek z kapsułki do pozywienia. Podobnie jest u ludzi starszych, z wiekiem tracącym mięśnie oraz u osób z chorobami mięśni.

Miastenia gravis . Witamina E wzmaga uwalnianie i użytkowanie acetylocholiny - jeśli jest jej zbyt mało enzym acetylocholiny jest niszczony przez wolne rodniki tlenowe. Mięśnie słabną, są uszkodzone przez rodniki tlenowe i zaczyna się poważana choroba miastenia gravis. Może dotyczyć całego ciała, ale najpierw atakuje mięśnie gałek ocznych, potem twarzy i szyi. Powoduje częściowy paraliż, podwójne widzenie, trudności z wymawianiem słów i przełykaniem. W tej chorobie pewna role odgrywa błąd (uszkodzenie) w produkcji czynnika, odpowiedzialnego za przenoszenie impulsów z nerwów do mięśni. Acetylocholina znajdująca się na końcówkach nerwów. Acetylocholina powstaje z choliny i kwasu acetowego. W normalnych warunkach jest ona wciąż niszczona i wciąż na nowo regeneruje się. Stąd jeśli brakuje choliny w Twoim pożywieniu, należy ciągle ją dostarczać w postaci suplementacji naturalnej np. Triple Potency Lecithin (zawiera cholinę), Mega B (zawiera cholinę), Full Spectrum lub Vital do grupy krwi.

Dystrofia mięśniowa. Już dużo wcześniej całymi miesiącami a nawet latami można wykazać początki choroby tzw. mięśniowej dystrofii, kiedy badania moczu wykazują wydalanie nadmiernej ilości białek i kreatyny. Oznacza to, że już wtedy mięśnie są uszkodzone. Wszystko to można cofnąć jeśli w tym czasie, zanim rozwinie się choroba poda się witaminę E. Ta witamina powinna być podawana kobietom w ciąży (np. multiwitamina NEW LIFE i VITAMIN E), a także niemowlakom (np. INFANT FORMULA), co może w dużej mierze zapobiec tym chorobom u niemowląt i dzieci. Im szybciej zacznie się podawać Vitamin E w ilości 600j.m. u dorosłych, tym większa możliwość poprawy i wyleczenia.

Chromanie przestankowe.
Ból, skurcz w łydkach po przejściu pewnego dystansu przeważnie występuje u mężczyzn, jest wynikiem produkcji nienormalnych metabolitów, a mięśnie są pozbawione potrzebnej im ilości tlenu. W 99 na 100 przypadkach jest to oznaka przedwczesnej sklerozy w naczyniach obwodowych - w arteriach nóg. Dr Haeger z Malmö po wielu badaniach doszedł do wniosku, że witamina E jest bardzo skuteczna w dawce 400-500j.m. na dobę. Już po kilku miesiącach pacjenci mogła przejść ok. 1 km, ale w pełni zadawalające rezultaty i przepływ krwi następuje dopiero po 12, a nawet 18 miesiącach. Widocznie - jak tłumaczy dr Haeger - najpierw witamina E powoduje poprawę zdolności chodzenia, a dopiero gdy wzmocnią się mięśnie, następują warunki sprzyjające poprawie stanu tętnic i normalnemu przepływowi przez nie krwi.

Stwardnienie rozsiane.
Dr Adela Davis pisze, że widziała wiele osób kompletnie wyleczonych ze stwardnienia rozsianego, gdy stosowali odpowiednią dietę bogata w niezbędne składniki lecznicze (m.in. lecytyna, cholina, inozytol, witaminy z grupy B, NNKT, magnez, witamina E i inne). W niektórych przypadkach taki chory pobierał po 600 j.m. witaminy E przy każdym posiłku, czyli 1800j.m. dziennie i widać było wyraźną poprawę. Czy trzeba stosować równowartość 6 kapsułek Vitamin E po 100 j.m., przy każdym posiłku, czyli 3 x po 6 kapsułek Vitamin E dziennie?

W takiej dawce leczniczej potrzebujesz 5 opakowań Vitamin E miesięcznie lub możesz skorzystać z 4 razy silniejszej Mega Vitamin E i podawać ją 4-5 kapsułek dziennie.
Adela Davis pisze też, że rozmawiała z kobietą, która kilka lat chorowała na tę chorobę i wprost była inwalidką, ale po zastawaniu odpowiedniej diety, stwierdziła ustąpienie wszystkich oznak tej choroby. Ale w przypadkach bardzo zaawansowanych może być już za późno na poprawę.

Choroby serca. Badania przeprowadzone na 100 pacjentach z choroba wieńcową wykazały, że już 200j.m. witaminy E dziennie wystarczało, by nie dopuszczać do ataków serca. Ci, którzy nie stosowali witaminy E, 4 razy częściej zapadali na ataki serca spowodowane zakrzepami. Przy niedomaganiu układu wieńcowego głód tlenowy jest poważnym problemem. Co więcej - zgon z powodu ataku serca (zawał - czy będzie spowodowany skrzepem, czy innym rodzajem zatkania arterii wieńcowej i braku możliwości dostarczenia krwi z życiodajnym tlenem - jest rezultatem pozbawienia serca tlenu. Gdy poda się choremu witaminę E, Super Coenzym Q10 i OxyMax (stabilizowany tlen), lub choćby jeden z tych suplementów w większej ilości, jest nadzieja przeżycia.

Vitamin E  wzmacnia mięsień sercowy i jego pracę. Jest lepsza od wielu różnych syntetycznych leków, nie jest nigdy toksyczna, nie niszczy wątroby a wprost ją regeneruje, nie powoduje krwawień, przeciwdziała tworzeniu się skrzepów w organizmie. Przy tym działa lekko moczopędnie, reguluje ciśnienie. Pacjenci po ataku serca stosujący dziennie po 600j.m. witaminy E odczuwają wyraźna poprawę w zdrowiu: znika ból, puls bije regularniej, a w rezultacie pacjent może wykonywać różne ćwiczenia fizyczne, których wcześniej nie mógł stosować. W 1993 roku opublikowano wyniki badań z 8-letniej obserwacji, której poddano ponad 100 tysięcy osób. Okazało się, że u osób stosujących codziennie minimum 100 j.m. witaminy E przez 2 lata (porównywalna 1 kapsułka Vitamin E), ryzyko wystąpienia choroby serca zmniejszyło się o 40%.

c/ Cholesterol, żylaki, wrzody i martwica.
Witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, w związku z tym najlepiej przyjmować ją wraz z lecytyną, która zwiększa jej przyswajanie. Jako rozpuszczalna w tłuszczach, a jedna jej molekuła może zabezpieczyć przed utlenianiem aż 200 nienasyconych cząsteczek kwasu tłuszczowego w Twoim organizmie. Stąd jej działanie na naczynia wieńcowe nie da się porównać z żadnym chemicznym lekiem. Tokoferol w wnika do środka cząsteczki cholesterolu LDL i blokuje proces utleniania, zapobiegając początkom wielu chorób, szczególnie choroby wieńcowej. Wg. Badań Ishwarlala Jialali z Uniwersytetu w Dallas, już po 3 miesiącach diety z obecnością 800j.m. witaminy E dziennie, zmniejsza się utlenianie cholesterolu o 40%. Dzięki stosowaniu naturalnych tokoferoli jako Vitamin E (z obecnością specjalnych białek - chelatów), masz szanse na stopniowe oczyszczanie naczyń wieńcowych z cholesterolu i zwiększanie się ich światła.

Dr Shute za pomocą doustnie podawanej witaminy E leczył martwicę stopy u pacjentów z cukrzycą. Tkanka martwicza samoczynnie ulegała oddzieleniu, przez co obywało się bez interwencji chirurgicznej. Krwinki białe należące do układu odpornościowego, pochłaniały i trawiły obumarłe komórki wytwarzając linię graniczną, wzdłuż której oddzielała się martwa część.

d/ Potencja seksualna, niepłodność, problemy hormonalne, menopauza.
Witamina E jest doskonale znana z korzystnego działania na płodność i potencje seksualną. Sama nazwa toko (tokos) - potomstwo, ferre (phero) - przynosić, świadczy o jej ważnej roli w czynności reprodukcyjnej organizmu. Razem z cynkiem, witamina C, prokseroniną i fitocydami, witamina E przeciwdziała krwotokom i poronieniom. Sprzyja zdrowemu rozwojowi ciąży i płodu, zabezpieczając go przed uszkodzeniami, które z braku antyoksydantów (w tym wit. E) mogą powodować w starszym wielu niemowlęcym, przedszkolnym lub szkolnym, wiele poważnych chorób degeneracyjnych. W tym okresie wskazana jest profilaktyka specjalnym naturalnym zestawem niezbędnych składników dla kobiet w ciąży - NEW LIFE.

Witamina E wraz z argininą , witaminą C i cynkiem, bierze aktywny udział w procesie tworzenia spermy oraz długiej aktywności i życia plemników.

Leki hormonalne i doustne środki antykoncepcyjne często powodują wiele niepożądanych działań takich jak: przyrost masy ciała, zatrzymywanie wody (obrzęki). Wynikiem tego jest duży niedobór witaminy E, na którą w takich przypadkach jest większe zapotrzebowanie, gdyż syntetyczny estrogen może neutralizować witaminę E.

Kobiety w okresie menopauzy, przyjmujące syntetyczne estrogeny odniosłyby podobne korzyści, ale lepsze dla zdrowia stosując zamiast nich, witaminę E. Aby zniknęły uporczywe uderzenia krwi do głowy, trzeba obok 400 - 600 j.m. Vitamin E ( 2 lub 3 razy po 2 kaps.), podawać 2 a nawet 3 gramy witaminy C 500 dziennie (3 x 2 tabl.), Beta Caroten 50000j.m. (3 x 2 kapsułki dziennie) i ok. 1 gram wapnia chelatowanego z 500mg magnezu ( 2 x 2 kapsułki Strong Bones dziennie) i inne składniki.

Z mojej praktyki lekarskiej...
Od roku staramy się z mężem o dziecko, ale nasze wysiłki dotychczas nie przyniosły rezultatów, pomimo tego, że nie wykryto u nas żadnej choroby. Słyszałam, że niektóre witaminy i pierwiastki śladowe mogą ułatwić zajście w ciążę. Czy rzeczywiście tak jest i o jakie substancje konkretnie chodzi, w jakich ilościach należy je zażywać i w których preparatach występują?

Czasami w przypadku zupełnie zdrowej, młodej pary może zdarzyć się, że w ciągu jednego roku nie dochodzi do zapłodnienia. W tym celu należy jednak prowadzić zdrowy tryb życia i odżywiać się w sposób prawidłowy. Ważne jest systematyczne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. W tym celu najlepiej przyjmować preparat multiwitaminowy VITAL, dobrany do swojej grupy krwi. Jeżeli upragniona ciąża przez dłuższy czas nie nadchodzi, warto zwiększyć spożycie witaminy E oraz stosować preparaty ziołowe VitalMan i VitalWoman. Mężczyznom może pomóc również Arginine Plus. dr Edith Varga.

e/ System immunologiczny odnowiony, nowotwory i nietypowe inne przypadki.
System immunologiczny człowieka może być dość słaby lub z wiekiem starzeje się wraz z innymi organami. Wtedy komórki odpornościowe pracują mniej wydajnie, w wyniku czego organizm staje się coraz bardziej podatny na różnego typu zakażenia. Zwykłe zaziębienie może trwać nawet tygodniami. Grypa, dla bardzo osłabionego lub dla starszego organizmu może okazać się bardzo groźna - może być śmiertelnym zagrożeniem.

Poprawa zdolności obronnych. Dr Simin Meydani z Tufts Univerity, przez 4 miesiące, 88 zdrowym osobom w wieku co najmniej 65 lat podawał od 60 do 800j.m. witaminy E lub placebo. Następnie wszystkich pacjentów zaszczepiono przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Stwierdzono, że u osób które przyjmowały dziennie co najmniej 200 j.m. witaminy E lub więcej nastąpiła duża poprawa zdolności obronnych organizmu. Ilość wytworzonych przeciwciał przeciw wirusom wątroby typu B była 6-krotnie większa niż u osób , którym podawano placebo. Ponadto zaobserwowano, zdolność rozmnażania się białych krwinek większa nawet o 50%, co pomogło podjąć walkę z zakażeniem. Udowodniono w ten sposób, iż wraz z procesem starzenia się organizmu (który zachodzi wraz z dniem urodzeni), Ty również jeśli nie chcesz - nie musisz starzeć się i zapadać coraz bardziej na zdrowiu - udowodniono, iż słabnący dotychczas z wiekiem układ obronny organizmu odbudował się w szybkim tempie, do poziomu spotykanego u młodych osób, a ,,jesień życia'' może być również pogodna!

Nowotwory. Witamina E posiada wyjątkową zdolność unieszkodliwiania wolnych rodników. Jako antyutleniacz, witamina E najskuteczniej działa w obecności witaminy C i coezymu Q10. Działa tez synergicznie z selenem niezbędnym w chorobach nowotworowych, wzmacniając jego siłę działania. Biochemik dr R.Shamberger wraz z innymi naukowcami wykazali, że witamina E
wraz z pozostałymi przeciwutleniaczami (wita. C, beta caroten, selen, cynk, coenzym Q10, luteina, glutation itp.) ma zdolność powstrzymywania rozwoju nowotworów poprzez hamowanie działania związków rakotwórczych. Zatem w chodzi w skład światowej klasy suplementu z tzw. Przeciwutleniaczami, podawanego najczęściej w alergiach oraz chorobach nowotworowych - MegaProtect. Jest to bogaty zestaw poznanych współczesnej nauce antyoksydantów.

Oczywiście w niektórych nowotworach (m.in. rak jamy ustnej, gardła i krtani, płuc, pęcherza moczowego, jelita grubego, okrężnicy, odbytu, wątroby...) należy zwiększyć podawanie witaminy E poprzez suplementację dodatkową w ilości 400-800j.m. - podawać naturalną Vitamin E w dawce: 2 lub 3 razy dziennie po 2 lub 3 kapsułki lub Mega Vitamin E 1-3 kapsułki dziennie.

Wzrost i regeneracja organizmu. Witamina E jest niezbędna do produkcji hormonów przysadki, które wśród wielu innych funkcji , kontrolują czynność gruczołów nadnerczowych oraz regulują procesy wzrostu i dzieci i młodzieży a także procesy regeneracji komórek w organizmie np. Po poważnych oparzeniach skóry oraz po zabiegach chirurgicznych wspomagając ładne gojenie się ran bez blizn.

Grzybica. Pewne małżeństwo od wielu lat leczyło się u różnych specjalistów i dalej cierpiało na grzybice stóp. W końcu ranki stawały się coraz bardziej dotkliwsze. Zaczęli je na własne ryzyko zalewać 2 razy dziennie olejkiem z kapsułki Vitamin E. Już po 3 dniach ustało swędzenie i uniknęła opuchlizna, a pod koniec tygodnia... stopy były wyleczone. Toteż ile razy zaczęła im dokuczać opuchlizna lub swędzenie tyle razy sięgali do tego zabiegu. W końcu uznali, że profilaktycznie trzeba raz na tydzień smarować stopy olejkiem w Vitamin E i odtąd przykre dolegliwości nie powtarzały się już więcej.

Trądzik młodzieńczy.
Witamina E jako zestaw tokoferoli działa przeciwzapalnie i przeciw-trądzikowo, przyspiesza gojenie się ran i redukuje blizny, nie
dopuszcza do przebarwień skóry i plam.

f/ Choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm, stany zapalne stawów na tle autoimmunologicznym.
Podawanie witaminy E w ilości 1,2 grama przyniosło ulgę porównywalna ze skutecznością leków przeciwzapalnych, zmniejszając ból, obrzęk i poranną sztywność stawów, jaka spotyka się u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (rzs). W przebiegu tych chorób spotyka się obniżony poziom witaminy E we krwi. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę E dla celów ochrony przed wolnymi rodnikami i związanym z tym przewlekłym stanem zapalnym. Składniki uszkadzające błonę komórkowa stawów mogą pochodzić ze szkodliwego pożywienia niezgodnego z grupą krwi - to lektyny, mogą powstać w wyniku stosowania sztucznych witamin i nieorganicznych form minerałów, w wyniku stosowania leków chemicznych, mogą to być również toksyny z 

grzybów i bakterii, kryształki kwasu moczowego, toksyczny wapń w formie nieorganicznej lub inne. Zalecana dawka lecznicza Vitamin E to 3 razy dziennie po 4 kapsułki do czasu spowolnienia ostrego stanu, a dalej profilaktycznie 2 x po 2 kapsułki. Warto do tego zestawu dodać Strong Bones, naturalną witaminę C w postaci C 500, oraz Omega 3 i Shark Aid.

g/ Ochrona oczu, wspomaganie leczenia zaćmy (katarakty).
W jednym z prowadzonych na ludziach badań opisuje się 56% spadek zachorowań na zaćmę w przypadku osób przyjmujących witaminę E. Należy jednak do zestawu antyoksydantów dodać również inne np. Luteinę, Chelated Zinc, oraz naturalną witaminę C czyli C PLUS z kwercetyną.

______________________________________

Rigotti A. "Absorption, transport, and tissue delivery of vitamin E" (2007).
Sesso H.D. "Vitamins E and C in the Prevention of Cardiovascular Disease in Men: The Physicians' Health Study II Randomized Controlled Trial" (2008).
Newsletter dla ludzi myślących - Wydanie dla klubowiczów CV/CF nr 8 - sierpień 2004

c.d.n.

 

Lion Kids + Vitamin D

Lion Kids Vitamin D

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

BETA-KAROTEN, WITAMINY D, E, C, WITAMINY Z GRUPY B, A, ORAZ SKŁADNIKI MINERALNE: WAPŃ, FOSFOR, JOD, ŻELAZO, MAGNEZ, MIEDŹ, CYNK, MAGNEZ, POTAS, SELEN I CHROM.

qProtect

qProtect

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

ALERGIE, MIGRENA, ASTMA, NADWAGA, NOWOTWORY, DEPRESJA, KONCENTRACJA, PAMIĘĆ, WITALNOŚĆ.

Vital A

Vital A

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

ODPORNOŚĆ, WIRUSY, INFEKCJE, ALERGIA, SZKORBUT, NADCIŚNIENIE.

New Life

New Life

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

PREPARAT NATURALNY, DLA KOBIET PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO CIĄŻY, DLA KOBIET W CIĄŻY, ORAZ DLA MATEK KARMIĄCYCH PIERSIĄ.

Full Spectrum

Full Spectrum

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, PAZNOKCIE, WŁOSY, URODA, WZMOCNIENIE ORGANIZMU.

Senior Formula

Senior Formula

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

OPRÓCZ WITAMIN I MINERAŁÓW ZNAJDUJĄ SIĘ ENZYMY, BIOFLAWONOIDY, GLUTATION, LUTEINA, EKSTRAKT Z NASION WINOROŚLI I MIŁORZĄB JAPOŃSKI (GINCO BILOBA)

Menopausal Formula

MenopausalFormula

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

MENOPAUZA, NADCIŚNIENIE TĘTNICZE, UDERZENIA GORĄCA, NADMIERNE POCENIE SIĘ, CUKRZYCA.

Energy & Memory

Energy & Memory

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

ZWIĘKSZA KONCENTRACJĘ, ŁAGODZI ZMĘCZENIE I ZNUŻENIE PSYCHICZNE, PRZYDATNY PRZY WYTĘŻONEJ AKTYWNOŚCI UMYSŁOWEJ I MAKSYMALNEJ KONCENTRACJI.

Mega Protect 4Life

Mega Protect 4Life

(W SKŁADZIE WITAMINA E)

ALERGIE, MIGRENA, ASTMA, NADWAGA, NOWOTWORY, DEPRESJA, KONCENTRACJA, PAMIĘĆ, WITALNOŚĆ.

 

Copyright ©  •  doktorwitamina.pl  2010  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone