| STRONA GŁÓWNA | CERTYFIKATY | KUPUJ TANIEJ | REJESTRACJA | DO SKLEPU | KONTAKT | MAPA SERWISU |

punktor

Definicja witaminy

punktor

Zestawienie witamin

punktor

Witamina A

punktor

Witamina B

punktor

Witamina C

punktor

Witamina D

punktor

Witamina E

punktor

Witaminy z CaliVita

punktor

Witaminy syntetyczne

punktor

Nadmiar witamin

punktor

Znaczenie pierwiastków

punktor

Wapń jest ważny

punktor

Niedobory magnezu

 

NASZ SKLEP

HYZOP

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 


Serwis o zdrowiu - ZAPRASZA.
Co możemy zrobić aby pomóc swojemu zdrowiu na codzień oraz w krytycznych sytuacjach, oraz wiele innych informacji, zawiera serwis: www.powitaminy.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy.
O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


NIEDOBORY MAGNEZU

STRONG BONES to preparat uzupełniający codzienną dietę w wapń i magnez. Obydwa składniki występują w formie chelatu, w idealnej proporcji 2 do 1, która gwarantuje ich maksymalne wykorzystanie przez organizm, oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, co może mieć miejsce przy złym zestawieniu tych minerałów. Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy. Jest również naturalnym środkiem uspokajającym i rozluźniającym.

Nie mylić z magneSem.   :)
Podobnie jak wapń i fosfor, gromadzi się głównie w kościach i mięśniach. Niezbędny w procesach wytwarzania i wydatkowania energii. Kierując pracą 300 różnych enzymów, wpływa na większość przemian metabolicznych, zachodzących w organizmie. Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia, jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Według niektórych danych, odpowiedni poziom magnezu zwiększa obronę organizmu przed infekcjami oraz poprawia zdolności intelektualne. Konsekwencją niedoboru magnezu może być zwiększona podatność na zmiany miażdżycowe, zaburzona praca serca, problemy z ciśnieniem krwi, skurcze mięśni, niepokój oraz nowotwory. Stres oraz wysokie spożycie kawy i herbaty mogą obniżyć poziom magnezu w organizmie, dlatego w takiej sytuacji należy szczególnie zadbać o odpowiednią podaż tego składnika. "Wrogami" magnezu są też leki moczopędne i alkohol. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez występuje u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz zażywających leki hormonalne.

Niedobory magnezu
Niedobór magnezu daje objawy identyczne niemal jak borelioza, tyle że na boreliozę zapada jedna osoba na 10 000, zaś niedobory magnezu ma 1 na 5 osób. Innymi słowy, na 2000 osób z objawami boreliozy, tylko 1 ma tę chorobę, a 1999 niedobór magnezu.

Najważniejsze objawy niedoboru tego pierwiastka to:

  • Zaburzenia pracy nerwów obwodowych, a więc nagłe uczucie ciepła, bólu, drętwienia.

  • Zaburzenia działania układu immunologicznego - podatność na infekcje, w związku z tym np. chroniczny ból gardła.

  • Przy chronicznych niedoborach organizm pobiera magnez z kości i stawów, więc zaczynają się ich bóle (tzw. strzelanie wszystkich stawów, bóle kości i mięśni, ból karku, strzykanie w krzyżu).

  • Zaburzenia pracy centralnego układu nerwowego, zwłaszcza nerwice, stany lękowe, ciągłe uczucie zmęczenia, duże problemy ze snem, uczucie jakby upicia się, zaburzenia równowagi, czasem "echo" w uszach.

  • Zaburzenie "gry" naczyń włosowatych i ogólnie metabolizmu, co objawia się siniakami, czerwonymi plamkami wyskakującymi na skórze, wychodzącymi żyłkami (takie jakby pajęcze znaczki).

  • Anomalia pracy serca "stawanie dęba", powodujące porażający lęk. Drgania mięśni, skakanie powiek, a także wrażenie że "coś po nas łazi", że prąd przebiega, że drętwieje.

Objawy brzmią jakby znajomo... . Sporo oszustów sprzedaje ludziom za grubą kasę antybiotyki na "boreliozę" wmawiając im, że to właśnie ta naprawdę groźna choroba. Warto tu zaznaczyć, że po pierwsze - niedoboru magnezu nie wykryje się badaniem z surowicy, jako że tam zawsze jest go dużo aż do ostatniej chwili; po drugie - regeneracja tego pierwiastka trwa nawet parę tygodni (wskazana cierpliwość); po trzecie - można mieć niewłaściwe wchłanianie (metabolizm), a wtedy żadna suplementacja nie pomoże i trzeba leczyć przyczynę, np. usunąć pasożyty przewodu pokarmowego. Regeneracja układu immunologicznego wykończonego niedoborem magnezu trwa do 2 miesięcy - od momentu uzupełnienia niedoboru.

Do uzupełnienia najskuteczniejszy jest magnez wraz z witaminą B6, ale tutaj trzeba uważać żeby nie przesadzić z ilością. Warto pamiętać, żeby uzupełniać jednocześnie wapń, w stosunku 2 części wapnia na 1 część magnezu. Przydałby się też potas, trochę cynku. Gdy o to nie zadbamy, nadmiar magnezu w diecie wypłucze z kolei wapń ze stawów, co w krótkim czasie możemy odczuć (bóle, "strzelanie").

Skąd biorą się niedobory? Ze spożywania żywności jaką można dostać w sklepie. W ostatnich latach poziom magnezu w tym, co leży na półkach sklepowych znacząco się obniżył. Po prostu mniej jest go w glebie. Do tego mąka z pełnego przemiału prawie go nie zawiera. A kto z nas tak naprawdę spożywa pieczywo i makarony razowe? Magnez znika też mocno w czasie stresu i choroby. Natychmiast zwiększa się zapotrzebowanie nań w czasie intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Negatywny wpływ na jego zawartość mają też napoje gazowane, dieta wysokowapniowa (mleko, sery), oraz spożywanie mięsa.

c.d.n.

 

Strong Bones Plus.<br>- photo

Strong Bones Plus

OSTEOPOROZA, BÓLE KRĘGOSŁUPA, BÓLE KRZYŻA, ŁAMLIWOŚĆ KOŚCI, KAMIENIE NERKOWE, ALERGIE, KRZYWICE.

Chelated Zinc.<br>- photo

Chelated Zinc

CHRONI PRZED PŁYWEM WOLNYCH RODNIKÓW, WSPIERA PRAWIDŁOWY PODZIAŁ KOMÓREK, WSPOMAGA SYSTEM IMMUNOLOGICZNY, ORAZ NARZĄDY ROZRODCZE, SPRZYJA ZACHOWANIU ZDROWEJ SKÓRY.

Senior Formula<br>- photo

Senior Formula

CUKRZYCA, OCZY, MIAŻDŻYCA, SERCE, NADCIŚNIENIE, ŻYLAKI, WĄTROBA, UKŁAD TRAWIENNY, WRZODY ŻOŁĄDKA I DWUNASTNICY, PASOŻYTY.

Menopausal Formula<br>- photo

MenopausalFormula

MENOPAUZA, NADCIŚNIENIE TĘTNICZE, UDERZENIA GORĄCA, NADMIERNE POCENIE SIĘ, CUKRZYCA.

 

Copyright ©  •  doktorwitamina.pl  2010  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone